PIR TECHNONICOL potvrdzuje environmentálnu šetrnosť a bezpečnosť

Laboratórium nebolo vybrané náhodou, pretože jeho metodika je založená na jednej z najprísnejších medzinárodných noriem - ISO 16000. Rovnaká norma sa používa aj v niekoľkých ďalších európskych krajinách vrátane Nemecka (klasifikácia podľa schémy AgBB) a Francúzska (klasifikácia podľa predpisu) 2011-321) a umožňuje certifikáciu materiálov podľa medzinárodnej klasifikácie M1. Preto je úspešné testovanie vo fínskom laboratóriu vždy zárukou najvyššej kvality a bezpečnosti stavebných materiálov.


Počas testov sa na meranie úrovne emisií prchavých organických zlúčenín (VOC), amoniaku, formaldehydu, karcinogénnych a iných škodlivých látok používalo špičkovo citlivé zariadenie. PIR TECHNONICOL úspešne absolvoval test, pričom v žiadnom z testovaných parametrov neprekročil koncentráciu škodlivých látok, o čom svedčí vydaný certifikát.

"V dnešnej dobe je záujem mnohých ľudí o svoje zdravie úplne oprávnený." Každý chce nosiť hypoalergénne oblečenie, jesť zdravé jedlo bez karcinogénov, žiť v pohodlnom dome postavenom z ekologických materiálov. Preto je mimoriadne dôležité vyberať stavebné materiály, ktoré preukázali svoju bezpečnosť pre ľudí a životné prostredie. Testy vo Fínsku potvrdili, že tepelnoizolačná doska PIR spĺňa najnáročnejšie požiadavky, “ hovorí Evgeniy Spiryakov, vedúci oddelenia syntetických membrán a divízie PIR spoločnosti TECHNONICOL Corporation.

Zdroj: TECHNONICOL