O spoločnosti

Bitumat

Bitumat je obchodno-distribučná spoločnosť pôsobiaca v oblasti izolačných materiálov pre stavebníctvo. Ponúkame široký sortiment certifikovaných hydroizolačných, tepelnoizolačných a strešných materiálov pre spoľahlivú a kvalitnú izoláciu stavieb. Zabezpečujeme distribúciu materiálov na miesto určenia v krátkom časovom horizonte a veľké skladovacie kapacity na rozlohe 16 500 m². Súčasťou našich služieb je aj technické poradenstvo pri realizácii - ponúkame servis zahŕňajúci obhliadku stavieb, posúdenie návrhu strešných skladieb, odporučíme návrh optimálnej a ekonomickej strešnej skladby.

Od založenia po súčasnosť

Predaju izolačných materiálov sa venujeme stabilne od roku 2003. Naša firma vznikla ako súčasť spoločnosti Dehtochema Bitumat Slovakia, dcérskej spoločnosti najväčšieho výrobcu asfaltových pásov v Európe. Spočiatku sme sa venovali predaju a distribúcii asfaltových pásov a šindľov. V roku 2010 sa firma osamostatnila od českej spoločnosti a nadobudla meno Bitumat. V roku 2013 sme spustili predaj penetračných náterov a tmelov značky TECHNONICOL. Nasledujúci rok sme do našej ponuky pridali XPS Carbon polystyrén a PVC fólie. V roku 2015 sme otvorili najväčšie centrum izolačných materiálov na Slovensku, so vtedajším skladovým priestorom o rozlohe viac ako 7000 m2. V roku 2017 sme spustili predaj minerálnej izolácie TECHNONICOL a v roku 2019 aj predaj PIR dosiek LOGICPIR TECHNONICOL. Od roku 2020 výhradne zastupujeme spoločnosť PETRALANA na území Slovenskej republiky, vo forme predaja minerálnej izolácie. V tom istom roku sme spustili predaj tekutých izolácií pod privátnou značkou Bitumat. V roku 2021 sme získali dôležité, strategické partnerstvo nám hodnotami blízkou firmou zo severu Talianska, Ovattificio Alpino, vďaka čomu sme posilnili predaj geotextílie. V súčasnosti pracujeme na infraštruktúrnych vylepšeniach skladového areálu B18, ktorý sme tento rok rozšírili na 16 500 m².

Predošli Ďalší
2003
Časová os
Svoju činnosť sme začali ako dcérska spoločnosť najväčšieho európskeho výrobcu hydroizolácií Dehtochema Bitumat a.s..
2003
Časová os
Spustenie predaja hydroizolácií
2004
Časová os
Spustenie predaja asfaltových pásov BITUMELIT PR5
2008
Časová os
Dehtochema Bitumat Slovakia sa stáva oficiálnym distribútorom TN International na Slovensku
2010
Časová os
Osamostatnenie od českej spoločnosti a vznik Bitumat SK
2013
Časová os
Spustenie predaja penetračných náterov a tmelov
2014
Časová os
Spustenie predaja tepelných izolácií
2014
Časová os
Spustenie predaja Syntetických membrán a poplastovaných plechov
2015
Časová os
Zmena sídla spoločnosti - otvorenie centra izolačných materiálov na Bojnickej 18
2017
Časová os
Spustenie predaja minerálnej izolácie
2019
Časová os
Spustenie predaja PIR dosiek LOGICPIR TECHNONICOL
2020
Časová os
Bitumat sa stáva oficiálnym distribútorom spoločnosti PETRALANA na Slovensku
2021
Časová os
Posilnenie predaja geotextílií a uzavretie partnerstva s talianksym výrobcom Ovattificio Alpino
2021
Časová os
Rozsiahle rekonštrukcie a rozšírenie skladového areálu na 16 500m²

Oficiálny distribútor spoločnosti TECHNONICOL

V roku 2008 sme sa stali oficiálnym distribútorom spoločnosti TECHNONICOL, ktorá v súčasnosti patrí k jedným z najvýznamnejším európskych výrobcov strešných, hydroizolačných a tepelno-izolačných materiálov. Korporácia TECHNONICOL je prítomná v 81 krajinách a produkuje materiály v 56 výrobných závodoch. Ich distribúcia je založená na vlastnej sieti pobočiek a viac ako 500 nezávislých distribútorov. Medzi materiály značky TECHNONICOL patrí okrem iného minerálna izolácia, PVC fólie, XPS polystyrén, PIR dosky. V spolupráci so spoločnosťou TECHNONICOL, sme v septembri 2016 otvorili prvé predajno-poradenské centrum asfaltových šindľov SHINGLAS v Európe. Pre zákazníkov sú tu k dispozícii ukážky realizácií a vzorky celého sortimentu šindľov, centrum poskytuje predaj ale aj poradenstvo pre realizátorov, projektantov, architektov ako aj samotných stavebníkov.

Oficiálny distribútor spoločnosti PETRALANA

Sme oficiálnym distribútorom spoločnosti PETRALANA. Spoločnosť PETRALANA, sídliaca v Poľsku v Bytome pri Katoviciach, s nami zdieľa hodnoty a etický prístup k životnému prostrediu. Pri produkcii minerálnej kamennej vlny sa pýši výrobným procesom zaisťujúcim ekologickú prevádzku a získavanie výrobkov, ktoré spĺňajú stále rastúce požiadavky. Základnými materiálmi použitými pri výrobe minerálnej vlny od spoločnosti PETRALANA sú čadič a gabro – vulkanické horniny, ktoré dodávajú kamennej vlne jedinečnú požiarnu odolnosť a vynikajúce tepelné a zvukové izolačné vlastnosti.

Oficiálny distribútor spoločnosti Ovattificio Alpino

Od roku 2021 sme exkluzívnym distribútorom talianskej spoločnosti Ovattificio Alpino, ktorá pôsobí v technickom textilnom priemysle viac ako 50 rokov. Výnimočná univerzálnosť použitia, trvanlivosť, mechanické a hydraulické vlastnosti, izolačná schopnosť a chemická odolnosť týchto výrobkov z nich robia ideálne riešenie pre široké spektrum aplikácií v stavebnom a priemyselnom sektore. Dlhoročné skúsenosti v mnohých oblastiach použitia stavajú Ovattificio Alpino na popredné miesto v oblasti geotextílií.

Podporujeme šport

Uvedomujeme si, akú dôležitú úlohu zohráva šport v spoločnosti a preto už 10 rokov podporujeme futbalový klub FC ŠTK 1914 Šamorín. Naše športové úsilia ale nekončia v Šamoríne. Futbal podporujeme aj v FC Liesok a FC Topoľčany. Medzi iné športové aktivity spoločnosti Bitumat patria aj podpora lokálneho bratislavského hokejbalového klubu Hokejbalový Športový Klub Bratislava a príležitostná podpora triatlonových podujatí. Sme radi, že prispievame na to, aby deti mohli vypĺňať voľný časť športom a vďaka tomu získavať nielen vzťah k pohybu, zdravému životnému štýlu, ale aj k aktívnemu tráveniu času so svojimi kamarátmi.