PIR board F/F

Tepelno-izolačné dosky založené na báze tuhej polyisokyanurátovej peny (PIR) s pevnou a uzavretou bunkovou štruktúrou a obojstranne laminovanou hliníkovou fóliou.

cena na vyžiadanie

Základné technické parametre

  • Hrúbka 30; 40; 50; 60; 70; 80; 90; 100; 110; 120; 130; 140; 150; 160; 170; 180; 190; 200 mm
  • Hustota 30+/-2 kg/m³

Balenie

  • Rozmer / ks 1 200 x 2 400

Na stiahnutie

Popis materiálu:

Tepelno-izolačný materiál založený na báze tuhej polyisokyanurátovej peny (PIR) s pevnou a uzavretou bunkovou štruktúrou (aspoň 95%). Dosky PIR F/F sú obojstranne laminované hliníkovou fóliou. Vďaka štruktúre a ochranným vlastnostiam materiálu PIR, majú tepelno-izolačné dosky nízku tepelnú vodivosť, takmer nepohlcujú vodu, sú veľmi pevné a vysoko odolné proti ohňu. Dosky PIR F/F sú odolné voči vode a degradácii, majú extrémne dlhú životnosť (aj v agresívnom prostredí a pri vysokej vlhkosti). Dosky PIR F/F pri vystavení ohňu vytvárajú na svojom povrchu grafitovú ochrannú vrstvu, ktorá zamedzuje šíreniu ohňa a slúži ako spoľahlivá ochrana proti ďalším dopadom požiaru.


Oblasť použitia:

Tepelno-izolačná doska PIR F/F sa používa v občianskych a priemyselných objektoch pri montáži plochých strešných systémov s podkladom z betónu alebo plechu a s asfaltovými hydroizolačnými pásmi alebo s hydroizoláciou iného typu. Tepelno-izolačné dosky PIR F/F je možné použiť aj na zateplenie podlahy (vrátane zaťažených konštrukcií), fasád, podstavcov a šikmých striech.


Kľúčové výhody:

  • Spoľahlivosť a životnosť - počas svojej 25-ročnej životnosti si LOGICPIR zachováva svoje kvality.
  • Nebsorbuje vodu - štruktúra dosky sa skladá z uzavretých tuhých buniek, ktoré neumožňujú prieniku vody do materiálu. Kompozitné krycie vrstvy vyrobené z AL fólie a plastu poskytujú ďalšiu parotesnú bariéru.
  • Nehorľavý materiál -  Pri kontakte s otvoreným plameňom horí polymér iba na povrchu. Takto sa vytvorí pokožka z dreveného uhlia, ktorá je účinnou ochranou proti ďalšiemu poškodeniu polyméru.
  • Dynamická odolnosť zaťaženia - PIR vyhovuje triede 2 pre dynamické zaťaženie (EN 826). Pevnosť v tlaku 120 kPa poskytuje vysokú odolnosť proti deformácii v dôsledku živého zaťaženia.
  • Nízka tepeľná vodivosť - PIR má veľmi nízku tepelnú vodivosť 0,022 W / m * K. Dosky majú hrany v tvare písmena L, takže tesne priliehajú k sebe a zabraňujú tak vzniku prienikov.
  • Nízka hustota - Nízka hustota PIR je kombinovaná s vysokým tepelným odporom. Použitie výrobku znižuje celkovú hmotnosť strechy. To je obzvlášť dôležité pri renovácii striech. Podstatne sa tiež znížia náklady na prepravu.
  • Vhodné do každého podnebia - Funguje efektívne v teplotnom rozmedzí od -65 ° C do +110 ° C, takže je vhodný na použitie v akomkoľvek podnebí.