Tmel No21 (základný)

Strešný hydroizolačný tmel z modifikovaného asfaltu aplikovateľný za studena na realizáciu striech, stavebných konštrukcií a kovových povrchov

cena na vyžiadanie

Základné technické parametre

  • Spotreba Spotreba asfaltového tmelu sa určuje v závislosti od druhu vykonávanej práce

Balenie

  • Vedro 3l; 10l; 20l

Na stiahnutie

Popis materiálu:

TMEL No21 je strešný hydroizolačný tmel zmodifikovaného asfaltu aplikovateľný za studena. Jedná sa o hotový výrobok z ropného asfaltu modifikovaného umelým kaučukom s obsahom minerálnych plnidiel a organického rozpúšťadla. Po vysušení vytvára vysoko odolný povlak so širokým rozsahom prevádzkových teplôt, vďaka čomu výrazne predlžuje životnosť chránených konštrukcií.


Oblasť použitia:

TMEL No21 je určený na realizáciu strešných krytín a opravu všetkých typov strešných krytín. Medzi ďalšie oblasti použitia patrí hydroizolácia stavebných konštrukcií (základov, pivníc, pilót ainých prvkov, zabudovaných do zeme alebo nachádzajúcich sa v kontakte s vlhkým prostredím), hydroizolácia a antikorózna úprava kovových povrchov vrátane rúr a karosérií áut.


Spôsob použitia:

Pred aplikáciou je nutné tmel poriadne premiešať, v prípade potreby pridať rozpúšťadlo (toluén, ropné rozpúšťadlo). Opracovávaný povrch musí byť suchý, čistý od prachu, oleja a iných nečistôt a nesmie byť pokrytý námrazou. Tmel sa nanáša po vrstvách mechanickým spôsobom alebo ručne: štetcami, štetkami, špachtľou alebo zarovnávaním špeciálnou stierkou. Doba zaschnutia jednej vrstvy v závislosti od hrúbky od 12 do 24 hodín. Úplné stvrdnutie je dosiahnuté po uplynutí 7 dní. Nepoužívajte v blízkosti otvorených zdrojov ohňa. Práce vykonávajte v dobre vetraných priestoroch. Vyhýbajte sa kontaktu s kožou a očami.