Tmel No23 (fixer)

Adhezívny asfaltový tmel, používaný na adhéziu bitúmenových materiálov na tehly, kov, betón, drevo a keramické a iné povrchy.

cena na vyžiadanie

Základné technické parametre

  • Spotreba Spotreba tmelu záleží na type práce

Balenie

  • Vedro Vedro 3l; 10l; Vložka: 310ml

Na stiahnutie

Popis materiálu:

Adhezívum pre strešné šindle TMEL No23 je viaczložkový materiál zložený z bitúmenového, styrén-butadiénového termoplastického elastoméru alebo jeho modifikácií, plnív, rozpúšťadla a technologických aditív.


Oblasť použitia:

Adhezívum pre strešné šindle TMEL No23 je určený pre meranie spojov flexibilných šindľov a iných bitúmenových materiálov a pre priľnavosť bitúmenových materiálov na tehly, kov, betón, drevo a keramické a iné povrchy.


Spôsob použitia:

Opracovávaný povrch musí byť suchý, čistý od prachu, oleja ainých nečistôt a nesmie byť pokrytý námrazou. Aplikácia na vlhké povrchy nie je dovolená. Pri aplikácii tmelu na pórovitý podklad je nutné vopred naniesť základný náter použitím bitúmenového primeru. Je dôležité počkať kým primer zaschne. Poriadne premiešajte tmel pred nanášaním. Tmel rozdeľte pomocou špachtle na jeden z povrchov vo vrstve hrúbky 0,5 - 1 mm. Tmel sa opatrne nanáša na povrch (treba si dávať pozor na vytváranie bublín azvrásnenia. Odporúčame použitie špeciálnych valčekov. Povrchy sú stláčané kým sa tmel neobjaví zo spojov. Teplota aplikácie sa pohybuje od - 5°C do +40°C. Pred nanášaním pri nízkych teplotách treba nechať tmel v izbovej teplote po dobu nie menej ako 24 hodín.